פרק שירה - שירת הגוף: הקדמה והצעות ליישוםלחצו כאן למעבר לפרק שירה - שירת הגוף.


הקדמה והצעות ליישום:

כשהייתי נער התאהבתי בספרון שגיליתי בשיטוטי בתחנה המרכזית - ״פרק שירה - שירת הבריאה״ קראו לו. היו בו תמונות מאירות של פרטים וכללים בטבע: גרמי שמים, צמחים, חיות, ולצד כל תמונה מצוטט פסוק, לדוגמא: שמים אומרים: ״השמים מספרים כבוד אל ומעשי ידיו מגיד הרקיע״. ואני בעיקר הייתי אומר ״השמים״, או ״ארץ״, או ״דשאים״, או ״נמלה״, ומנסה להקשיב, לחשוב עליהם, להסתכל עליהם, לדמיין אותם, לתקשר איתם, ולפעמים גם דרך הפסוקים - כהתבוננות בטבע וניסיון להתחבר אליו ולחוש אותו.


שנים לאחר מכן, בעקבות דברים שקראתי גם אצל ר׳ נחמן מברסלב, אבל גם בכמה ספרי ״ניו-אייג׳״ (מהטובים שבהם לדעתי) התחלתי לעשות את אותו הדבר עם אברי הגוף: לנסות להתרכז בהם אחד אחד, להקשיב להם, לראות אותם, לדמיין אותם, לדבר אליהם. והתחושה שלי היתה שזה כלי מדהים להתפתחות רוחנית, בתור מדיטציה חזקה מאד, וגם לבריאות הגוף וליחס של כבוד לגוף.


תוך כדי לימודי הרפואה הסינית, והקורסים שקיבלתי ברפואה המערבית, כבר ממש רציתי שיהיה ״פרק שירה- שירת הגוף ואיבריו״ באותו קונספט של שירת הבריאה, כדי שאוכל שוב להתרכז איבר איבר, ולפעמים גם להציץ בפסוקים שיתנו עוד נופך. בסופו של דבר הצלחתי להגיע לכך עם הולדת ביתי הבכורה (והיחידה בינתיים, כפרה עליה), שבגופה הקטן, שהוא פלא, היו את כל אותם האיברים. את הפסוקים חיברתי לאיברים או בגלל שהאיבר מוזכר בפסוק בפירוש, או בגלל התפקוד שלו ברפואה המערבית או הסינית.ותכל׳ס, מה ההצעה שלי? (אפשר להתנסות, אציע 4 אפשרויות, אבל כמובן שאפשר גם לחשוב על דברים אחרים):

  1. אם כואב לכם משהו, או יש איזה חלק בגוף שלא מתפקד - נסו להתרכז בו, להקשיב לו, להרגיש את הכאב שלו, לנסות להבין למה הוא מבקש את תשומת לבי, ואז לדבר אליו  ולהגיד לו מה שתרצו (הדיבור יכול להיות מילולי, אבל לא בהכרח - יש דיבור חזק גם בתחושות לא מילוליות, בצבעים, בריחות וכו׳).
  2. אותו דבר אפשר לעשות בצורה כללית יותר, עם כל הגוף, או עם חלק ממנו, ואז לפרט ולהקשיב לאיבר איבר, כמו שתיארתי קודם.
  3. אפשר גם להעזר בצורה שסידתי את ״פרק שירה - שירת הגוף״, להציץ בפסוקים, להתבונן, בהכל או בחלק, ושוב להיות קשובים לגוף ולא מנותקים ממנו.
  4. אפשר גם להעזר בטקסט הזה כדי ליישם את דברי הזהר על ייחוד האיברים שמובאים פה.


כאן לוחצים כדי לראות את פרק שירה - שירת הגוף.לקביעת טיפולים:
התקשרו 0507672069 או שלחו הודעת whatsapp