לחצו כאן למעבר לפרק שירה - שירת הגוף.


הקדמה והצעות ליישום:

כשהייתי נער התאהבתי בספרון שגיליתי בשיטוטי בתחנה המרכזית - ״פרק שירה - שירת הבריאה״ קראו לו. היו בו תמונות מאירות של פרטים וכללים בטבע: גרמי שמים, צמחים, חיות, ולצד כל תמונה מצוטט פסוק, לדוגמא: שמים אומרים: ״השמים מספרים כבוד אל ומעשי ידיו מגיד הרקיע״. ואני בעיקר הייתי אומר ״השמים״, או ״ארץ״, או ״דשאים״, או ״נמלה״, ומנסה להקשיב, לחשוב עליהם, להסתכל עליהם, לדמיין אותם, לתקשר איתם, לפעמים גם דרך הפסוקים - הייתי מתבונן בטבע ושואף להתחבר אליו ולחוש אותו.

במהלך הזמן, בעקבות דברים שקראתי  אצל ר׳ נחמן מברסלב ובמקומות נוספים, התחלתי לעשות את אותו הדבר עם אברי הגוף: לנסות להתרכז בהם אחד אחד, להקשיב להם, לראות אותם, לחוש אותם, לדמיין אותם, לדבר אליהם. החוויה שלי היתה עוצמתית ביותר. ראיתי בפרקטיקה הזאת כלי מדהים להתפתחות רוחנית, לבריאות הגוף וליחס של כבוד לגוף - בכלי מדיטטיבי חזק מאד.


כעבור שנים, כאשר התחלתי להתעמק ברפואה הסינית ובמקביל ללמוד יסודות ברפואה מערבית, כבר בער בי רצון שיכתב ״פרק שירה - שירת הגוף״ באותו המבנה של שירת הבריאה, כדי שאוכל שוב להתרכז איבר איבר, ולפעמים גם להציץ בפסוקים שיתנו עוד נופך. בסופו של דבר הצלחתי להגיע לכך עם הולדת ביתי הבכורה, שבגופה הקטן שהוא פלא, היו את כל אותם האיברים הזעירים.

היו כמה שיקולים שמהם נבע חיבור הפסוקים אל האיברים: בחלק מהמקרים הסיבה היתה הזכרתו של האיבר בפירוש באותו פסוק, שיקול נוסף היה מסורות יהודיות, בעיקר קבליות, הקשורות לאיברים שונים, ובמקרים אחרים הסיבה היתה נסיון לבטא באמצעות הפסוקים את התפקוד של אותו איבר ברפואה המערבית או הסינית.תכל׳ס, מה ההצעות שלי?

  1. אם כואב לכם משהו, או יש איזה חלק בגוף שלא מתפקד כראוי - נסו להתרכז בו, להקשיב לו, להרגיש את הכאב שלו, לנסות להבין למה הוא מבקש את תשומת לבי, ואז לדבר אליו  ולהגיד לו מה שתרצו (הדיבור יכול להיות מילולי, אבל לא בהכרח - יש דיבור חזק גם בתחושות לא מילוליות, בצבעים, בריחות וכו׳).
  2. אותו דבר אפשר לעשות בצורה כללית יותר, עם כל הגוף, או עם חלק ממנו, ואז לאט לאט לפרט ולהקשיב לכל איבר ואיבר.
  3. אפשר גם להיעזר בצורה שסידרתי את ״פרק שירה - שירת הגוף״, להציץ בפסוקים, להתבונן, בהכל או בחלק, מתוך כוונה להיות קשובים ומחוברים לגוף ולתת לו לשיר.
  4. אפשר גם להיעזר בטקסט של ״פרק שירה - שירת הגוף״ כדי ליישם את דברי הזהר על ייחוד האיברים שמובאים פה.


יש כאן ארבע אפשרויות להתנסויות, אבל אפשר כמובן לחשוב גם על כיוונים אחרים. אשמח שתשתפו אותי אם יש לכם רעיונות :)

כאן לוחצים כדי לראות את פרק שירה - שירת הגוף.ליצירת קשר:
התקשרו 0507672069 או שלחו הודעת whatsapp