אם הכוונה היא במה אפשר לטפל באמצעות רפואה סינית, אז בעצם השאלה הזו היא קצת כמו לשאול במה אפשר לטפל ברפואה הקונבנציונאלית המערבית.... הרי בעבר, לפני שהרפואה המערבית הגיעה לסין, טיפלו ברפואה הסינית בכל הבעיות.  

בקיצור - הטיפול ברפואה סינית ויפנית הוא בטווח רחב מאד של בעיות, ואם אתם סובלים מדבר זה או אחר שווה ליצור קשר עם מטפל (מוזמנים להתקשר אלי: 0507672069 או לשלוח הודעת whatsapp) כדי לקבל חוות דעת האם יש יכולת לטפל בכך באמצעות הרפואה הסינית. 

אבל באופן מעשי, אני רואה בקליניקה בעיקר את הדברים המובאים ברשימה למטה. יש לי כוונה לנסות ולכתוב באופן יותר ספציפי על כל בעיה עם כמה כיווני מחשבה עליה ברפואה הסינית והיפנית, אבל זה ייקח זמן. אז בינתיים אני מצרף בתוך הרשימה קישורים למאמרים רלוונטיים שכבר כתבתי, חלקם פחות ספציפיים, אבל הם מאד מעניינים, לפחות אותי ;) מקווה שגם אתכם.

וזו הרשימה (החלקית כמובן):
בעיות כאב ואורטופדיה (קישורים לקריאה נוספת: ילדים הזהרו מעצי באובב. | ללולבים על סטרואידים לא כואב והם לא נכנסים לדיכאוןן) למשל: 
טיפול בכאבי גב
טיפול בכאבי צוואר
טיפול בפריצות דיסק
טיפול בהקרנות לגפיים (רגליים / ידיים)
טיפול בבעיות כתף
טיפול בבעיות ברכיים
טיפול בגפיים
טיפול בכאבי ראש, מגרנות וסחרחורות

טיפול במערכת העיכול - כאבי בטן, בעיות קיבה, מעיים, עצירות ויציאות (קישורים לקריאה נוספת: הדוגמה הראשונה, שבאמצע המאמר ״דיקור סיני-יפני: מהי הרפואה היפנית״)      

טיפול בבעיות שתן  
טיפול בבעיות נשימה - ריאות ומערכת הנשימה
טיפול במחלות לב וכלי הדם
טיפול ברגש - סטרס וחוזר איזון רגשי (קישורים לקריאה נוספת: לשחק עם השיגעון | אלהים מתרגל מיינדפולנס | ללולבים על סטרואידים לא כואב והם לא נכנסים לדיכאוןן)
טיפול בבעיות שינה
טיפול בבעיות עצביות
טיפול בדלקות וחיזוק מערכת החיסון
טיפול בגודש וסינוסים
טיפול בבעיות הורמונאליות
טיפולים בבעיות גניקולוגיה ופריון (קישורים לקריאה נוספת: טיפול הפוריות של אברהם ושרה | טיפולי הפוריות של יצחק ורבקה)
טיפולי תמיכה בחולים אונקולוגיים (סרטן)


הערה לסיום: 

כמובן שהפרוגנוזה (יכולת הריפוי ורמת הריפוי) מאד משתנה מאדם לאדם ומבעיה לבעיה - לפעמים התהליך הטיפולי הוא מאד מהיר, התוצאות מאד מהירות והריפוי הוא מלא. ולפעמים זה לוקח זמן, לפעמים משיגים הקלה אבל לא ריפוי מלא וכו׳. יש כמה פרמטרים שמשפיעים על יכולת הריפוי ועל משך הזמן שיהיה צריך בשביל טיפול אפקטיבי. כרגע אני רוצה לציין רק אחד מהם, כי הוא דבר שתלוי בבחירה פשוטה יחסית: האם מגיעים לטיפול בתחילתה של בעיה או אחרי חודשים ושנים? ניתן לקרוא על כך עוד פה: ילדים הזהרו מעצי באובב.